Zmiana położenia kamery

napisany przez janeksc w marca 25, 2014

Otrzymaliśmy wiele zapytań o nowe położenie kamery. Po erozji brzegu spowodowanej sztormem z 6. grudnia 2013 maszt z kamerą znalazł zbyt blisko skraju wydmy. Byliśmy zmuszeni przenieść się bliżej lasu gdzie widok na plażę wzdłuż brzegu był ograniczony.

Dlatego teraz kamera jest skierowana poprzecznie do brzegu.


Przerwa techniczna w pomiarach falowania

napisany przez admin w lutego 20, 2014

19. lutego została zdjęta pomiarowa boja falowa w celu wymiany baterii oraz konserwacji. Do czasu jej postawienia nie będą dostępne na stronie parametry mierzone przez boję, to jest temperatura wody, wysokość, okres i kierunek fali.

Jak tylko prace konserwacyjne zostaną zakończone i pogoda na to pozwoli boja zostanie powtórnie postawiona, a dane wrócą na stronę.

Zapraszamy.


Pomiary falowania w Lubiatowie

napisany przez janeksc w kwietnia 23, 2013

Po krótkiej przerwie technicznej kontynuowane są pomiary falowania w rejonie Lubiatowa. Podobnie jak w okresie ubiegłym, pomiary prowadzone są przy pomocy boi falowej Directional Waverider DWR-7 Mk. III zakotwiczonej tym razem w odległości ok. 2.5 km od brzegu, na głębokości 18 m.


Pomiary falowania kontynuowane

napisany przez admin w maja 31, 2012

Po krótkiej przerwie technicznej kontynuowane są pomiary falowania w rejonie Lubiatowa. Podobnie jak w okresie ubiegłym, pomiary prowadzone są przy pomocy boi falowej Directional Waverider DWR-7 Mk. III zakotwiczonej w odległości ok. 2 km od brzegu, na głębokości 15 m.